0
Evroliga

EVROLIGA: Himkiju drama u Podmoskovlju, Gil u poslednjoj sekundi srušio Unikahu

Objavljeno: 02.02.18 u 20:05

Košarkaši Himkija ostvarili su pobedu nad timom iz Malage rezultatom 68:66, u utakmici 21. kola najelitnijeg evropskog takmičenja.

Meč u Podmoskovlju obeležila je velika borba tokom čitavih 40 minuta, a na kraju je domaćin ipak došao do važne pobede, košem Entonija Gila u poslednjoj sekundi susreta i to nakon ofanzivnog skoka.

Inače, najveći deo susreta protekao je u blagom vođstvu Unikahe, koja je na polovini susreta imala vođstvo od 39:31, a na tri minuta pre kraja treće deonice i 52:42.

U poslednji desetominutni period ušlo se sa vođstvom tima Joana Plaze od šest poena, koliko je bilo i na dva minuta pre kraja susreta (66:60).

Ipak u završnici se istakao Džejms Andeson, koji je ubacio četiri vezana poena za izjednačenje (66:60), a promašaj Alekseja Šveda pri poslednjem šutu ispravio je pomenuti Entoni Gil i tako doneo svom timu važnu pobedu u bordi za plej-of.

Njefikasniji u redovima pobenika bio je Alekse Šved sa 22 poena (7/8 za dva 2/13 za tri), dok su Džejms Anderson i Tajler Honejkat (15 sk)  dodali po 11 poena.

Kod Unikahe je prednjačio Adam Vaščinski sa 16 poena, a dvocifren je bio samo još i Rej Mekalum sa 10 poena.