0

PRIMERA: Goleada na ‘Balaidosu’, Betis nije mogao do podviga u finišu – asistencija Radoje

Objavljeno: 30.01.18 u 00:34

Na svom stadionu je rezultatom 3:2 Selta porazila ekipu Betisa.

Jago Aspas je bio dvostruki strelac za domaćina, dok je pogodio i Gomez, a na drugoj strani su golove dali Leon i Gvardado.

Sve je počelo ranim vođstvom Selte. Nemanja Radoja je izvršio sjajan presing na poslednju liniju domaćeg tima i uspeo da vrhom kopačke loptu dobaci Aspasu koji je posle samo par trenutaka gađao i zatresao mrežu Betisa. Do dupliranja vođstva je Selta stigla u 57. minutu. Velike zasluge idu Kastru koji je odlično izbacio par defanzivaca zeleno-belih i sjajno centaršutem pogodio Gomeza pred golom gostiju kojem je ostao lakši deo posla.

Međutim, na nešto manje od 20 minuta do kraja utakmice je Betis uspeo da smanji zaostatak. Ne preterano opasan centaršut je upućen sa desne strane, ali je golman Selte Blanko loše procenio let lopte i mogao samo da je izbaci na kratko iz svog kaznenog prostora. Međutim, ona je pala pravo u noge Rize Durmisija, a Danac ju je odmah poslao nazad na peterac gde je spremno čekao Leon.

Osam minuta kasnije, Aspas se po drugi put upisuje u listu strelaca. Prelepa akcija domaćeg tima i kombinovanje koje se završilo asistencijom za iskusnog napadača koji je uspeo da ubaci loptu u gol iako je tik ispred sebe imao golmana Betisa, Adana.

Konačnih 3:2 je postavio Meksikanac Gvadrado sa bele tačke u prvom minutu nadoknade. Hoakin je sjajno vukao kontru ali je oboren sa leđa kada je prižao golu Selte. Loptu je na kreč stavio meksički vezista i oštrim udarcem savladao Blanka.