0

SERIJA A: Mertens ‘trasirao put’ Napolitancima do pobede, Verona ubedljiva uz debitantski gol Vukovića!

Objavljeno: 28.01.18 u 16:58

Dosta golova viđeno je u ovom terminu u italijanskom šampionatu, a ubedljivo najviše na stadionu ‘Artemio Franki’.

Tamo je domaća Fiorentina rezultatom 4:1 poražena od Verone.

Sve je počelo debitantskim pogotkom Jagoša Vukovića u dresu Verona u 11. minutu. Romulo je izveo slobodan udarac sa desne strane, a najviši u skoku u kaznenom prostoru Viole bio je reprezentativac Srbije koji je glavom prosledio loptu u mrežu domaćina. Nepunih 10 minuta kasnije, Matos je proigrao Keana koji je duplirao vođstvo gostiju. Asistenciju je u drugom poluvremenu upisao i hrvatski internacionalac, Bruno Petković, koji je namestio izglednu situaciju za drugi gol Moize Kean danas. Nedugo zatim, Fiorentina je preko Dijaza smanjila zaostatak, da bi dva minuta potom Ferari postavio konačnih 4:1.

Napoli je posle preokreta uspeo da porazi Bolonju na ‘San Paolu’. Palasio je već u prvom minutu utakmice postigao gol a goste, da bi Mbaje četiri minuta kasnije pogodio svoju mrežu za izjednačenje. Masina je u 37. minutu skrivio jedanaesterac, a sa bele tačke precizan je bio Dris Mertens koji je doneo preokret domaćinu. Mertens je u 59. minutu svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih 3:1.

ITALIJA 1 – 22. KOLO

Sasuolo – Atalanta 0:3 (0:1)