0

PRIMERA: Hermoso sa dva autogola doneo pobedu Leganesu

Objavljeno: 28.01.18 u 13:49

Fudbaleri Leganesa savladali su Espanjol u meču 21. kola španske Primere.

Leganes je do pobede došao pre svega zahvaljujući nespretnim reakcijama fudbalera Espanjola Marija Hermosa, koji je dva puta savladao svog golmana.

Prvo je u 11. minutu pokušao da preseče jedan pas, ali je loptu nezgodno zakačio i poslao u mrežu.

Posle njegovog autogola, sem žutog kartona Graneru nije bilo ozbiljnijih dešavanja u prvom delu. Drugo poluvreme započelo je šansom Espanjola, Viktor Sančez nije uspeo da postigne gol, ali jeste Mark Navaro u 49. minutu, pa je rezultat bio 1:1.

Prednost je domaćima Migel Gerero vratio u 69. minutu lepim udarcem, da bi u 82. ponovo Hermoso stupio na scenu i još jednom zatresao sopstvenu mrežu.

Delimčno se iskupio pred kraj utakmice golom u mreži Espanjola, ali nedovoljno da se izbegne poraz.

Ovom pobedom Leganes je došao do 10. pozicije na tabeli, dok je Espanjol 14.