0

JOŠ JEDNA KATASTROFA: Nakon Salcburga, Plzen doživeo debakl i protiv Kineza!

Objavljeno: 24.01.18 u 19:00

Partizanov rival u šesnaestini finala Lige Evrope zaređao je sa lošim rezultatim na zimskim pripremama, a posle ubedlivog poraza od prvaka Austrije (5:0) usledio je i težak poraz od Šangaja Šehua.

Ekipa iz najveće kineske luke slavila je protiv Viktorije rezultatom 5:1, što je drugi uzastopni poraz češkog šampiona sa pet primljenih golova.

Prvo poluvreme meča odigranog u Marbelji nije najavljivalo ovakav ishod, pošto je Plzen nakon njega imao prednost od 1:0, zahvaljujući golu Mihaela Krmenčika u 35. minutu. Ipak u nastavku se situacija na terenu drastično promenila i češki tim je do kraja doživeo pravi debakl.

Šngaj je vih svojih pet pogodaka postigao u intervalu od 49. do 73. minuta, a tu se posebno istakao Đovani Moreno koji je postigao het-trik.

Pored iskusnog kolubijca golove su postigli i Obafemi Martins i Sun Šilin i tako zaokružili odličnu partiju Šangaja.

Ekipu Plzena naredna provera očekuje 1. februara, kada će se sastati sa ekipom Legije iz Varšave.