0

BUNDESLIGA: Verder zapretio Bajernu, dok Bavarci nisu ubacili u četvrtu brzinu… (VIDEO)

Objavljeno: 21.01.18 u 17:40

Sjajan meč gledali smo na ‘Alijanc areni’ gde je Bajern sa 4:2 (1:1) savladao Verder iz Bremena u pretposlednjem meču 19. kola nemačke Bundeslige.

Fudbaleri Bajerna nastavljaju da beleže trijumfe u Bundesligi, dok se njegovi pratioci smenjuju na drugom mestu daleko ispod njih. Prvi ‘izazivač’ ostao je Bajer iz Leverkuzena, ali tek 16 koraka iza, budući da toliko bodova Bajern ima viška posle trijumfa nad Verderom u Minhenu.

Iako su gosti iz Bremena prvi zapretili i pokazali zube neprikosnovenom šampionu. Poveli su u 25. minutu golom Gondorfa. Ipak, poravnanje do poluvremena doneo je Tomas Miler svojim prvim pogotkom, četiri minuta pre odlaska na odmor.

Bajern je preokrenuo i prvi put došao u vođstvo u 64. minutu preko svog najboljeg napadača Roberta Levandovskog. Ipak, i na to je Verder imao odgovor, te je u 74. autogolom Zulea stigao do nadomak boda.

Ali, njihova radost trajala je svega dva minuta, jer je posle nepunih 120 sekundi Levandovski majstorski ‘trznuo’ glavom i doneo novo vođstvo domaćinu, a pobedu je do kraja samo potvrdio Tomas Miler u 81. minutu.