0
Evroliga

EVROLIGA: Himki razbio Olimpijakos

Objavljeno: 18.01.18 u 20:40

Dva dana posle pobede nad Crvenom zvezdom u Beogradu, Himki je u Podmoskovlju pregazio Olimpijakos 82:54.

Košarkaši Himkija su savršeno otvorili meč, već na samom početku poveli 21:5, prvu deonicu rešili u svoju korist 28:14, a u istom ritmu nastavili su i u drugoj četvrtini, nošeni Švedom i Dženkinsom.

Na poluvremenu 49:25, potom rutinski povećana razlika tokom treće i bez ikakvih problema priveden meč kraju doneli su ruskom sastavu 11. pobedu u sezoni u Evroligi, pa posle 19. kola Himki zauzima sedmo mesto na tabeli, uz izgledne šanse da se nađe u doigravanju.

Sa druge strane, Olimpijakosu je ovo, uz 13 pobeda, bio šesti poraz, pa će, ukoliko ne bude promena do kraja takmičenja, imati priliku da se revanšira Himkiju pošto zauzima drugo mesto na tabeli.

Šved sa 19 i Dženkins sa 16 su predvodili domaći tim, a Vidlžer je kod Olimpijakosa ubacio 11.