EVROLIGA: Valensiji pobeda u španskom duelu, Olimpijakos ‘razbio’ Makabi

Objavljeno: 16.01.18 u 22:26

Valensija je u španskom derbiju u Evroligi pobedila Barselonu rezultatom 81:76.

Sem Himkija koji je danas slavio u Beogradu, pobede su upisali još Olimpijakos i Bamberg.

Domaćin je od samog starta zaigrao bolje protiv Katalonaca koji nisu preterano efikasno ušli u meč. Barselona je do poluvremena uspela da reši neke od problema u napadu, ali tempo Valensije nije opadao. Ključna je bila treća deonica u kojoj je gostujući tabor pokušao da dođe do preorkreta, ali je Valensija uspela da se odupre i upše novi trijumf u Evropi.

Bojan Dubljević je bio igrač utakmice sa 19 poena i sedam skokova, dok je 13 ubacio Rafa Martinez, a Eron Dornekamp 12. Pjer Oriola je imao 15 na drugoj strani.

Olimpijakos je na svom parketu u potpunosti nadigrao Makabi i slavio sa 94:64. Od samog starta su Grci krenuli ofanzivno, već u finišu prve deonice bili na pragu dvocifrenog plusa. Ponos Izraela je znanto bolje odigrao drugu četvrtinu, ali su crveno-beli pripremili adekvatan odgovor i postigli 29 poena za 10 minuta drugog kvartala. Jasno je bilo da će Olimpijakos upisati trijumf nakon čtreće četvrtine u kojoj je izraelski tim postigao svega 11 poena.

Vasilis Spanulis je predvodio Grke sa 13 poena i sedam asistencija, dok su po 12 ubacili Milutinov i Meklin. Pjer Džekson je imao 13 na drugoj strani.