0

PRIMERA: Barselona gubila 2:0, pa napravila sjajan preokret sa četiri gola

Objavljeno: 14.01.18 u 22:41

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima posle preokreta Real Sosijedad sa 4:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 19. kola španske Primere.

Utakmica na stadionu Anoeta igrana je po jakoj kiši, ali to nije sprečilo igrače da prirede dobro izdanje. Viđeno je čak šest golova i gotovo svi su bili vrlo efikasni.

Real Sosijedad je posle nešto više od pola sata igre imao dva gola prednosti, a strelci su bili Vilijan Hose u 11. minutu i Huanmi u 34.

Katalonski klub je u 39. minutu preko Paulinja smanjili zaostatak, a potom je Luis Suarez u 50. sjajnom parabolom sa ivice šenaesterca doneo izjednačenje.

Urugvajac je 11 minuta kasnije preokrenuo rezultat, da bi Lionel Mesi sjajnim šutem iz slobodnog udarca u 85. sa oko 25 metara postavio konačnih 4:2.

Barselona je tako zadržala devet bodova prednosti na liderskom mestu Primere u odnosu na Atletiko Madrid, dok je Real Sosijedad 15. sa 23.

Nešto ranije su Espanjol i Bilbao remizirali na ‘RCDE’ stadionu, strelac za domaćina bio je Moreno u 27. minutu, da bi konačan ishod u 35. postavio Injaki Vilijams.