0

PREMIJER LIGA: Malo Son + malo više Kejn = puna mreža Karamela

Objavljeno: 13.01.18 u 20:31

U poslednjem meču dana u Premijer ligi, Totenhem je porazio Everton rezultatom 4:0.

Dvostruki strelac bio je Hari Kejn, dok je Son Hju Min upisao gol i asistenciju,

Igrao se 26. minut kada je Totenhem poveo. Domaći igrači su odlično uočili samog Serž Urijea na desnoj strani, a reprezentativac Obale Slonovače po prijemu povukao loptu do par metara od gola Evertona, odakle je oštro po zemlji centrirao, a dovoljno je bilo da Son postavi nogu i lopta završi iza Pikforda.

Ponovo je fudbaler iz Južne Koreje bio u centru pažnje u 47. minutu kada je odradio veći deo posla kod drugog gola. Prvo je odlično izbacio dvojicu igrača Evertona fintama, da bi gađao ka desnoj stativi gola Karamela, a pravac lopte prilikom šuta pomerio Hari Kejn koji je na taj način postigao prvi gol danas.

Treći Totenhemov, drugi Kejnov u 59. minutu. Ne baš sjajan centaršut Erika Dajera, ali očajna reakcija gostujuće odbrane. Lopta je skakala po kaznenom prostoru, niko od defanzivaca Evertona nije mogao da je izbaci te ju je Kejn ubacio, u Pikfordov gol.

Na devet minuta do kraja je Kristijan Eriksen postavio konačan rezultat. Još jedna maestralna akcija Totenhema, lopta je došla u šesnaesterac do Dele Alija koji je petom propustio do Danca, a on iz prve veoma jako i precizno gađao i zatresao mrežu.