0

BUNDESLIGA: Fulkrugov šou za veliki preokret Hanovera protiv Majnca, minimalci Štutgarta i Augsburga

Objavljeno: 13.01.18 u 18:05

Ovog popodneva odigrano je pet utakmica 18. kolanemačkog šampionata, a svakako je najzanimljivije bilo u Hanoveru gde je domaćin slavio nakon preokreta sa 3:2.

Sjajna utakmica viđena je na „AVD“ areni, gde je Majnc već nakon pola sata igre imalo lepih 2:0, pogocima Jošihorija Mutoa u 26. minutu i Aleksandra Heka pet minuta kasnije.

Ipak ovo im nije bilo dovoljno čak ni da na veliki odmor odu sa vođstvo, pošto je Niklas Fulkrug pogocima u 33. i 38. minutu doneo svom timu poravnanje i veliku injekciju samopouzdanja pred nastavak.

U natavku nije viđena toliko efikasna utakmica, ali jeste još jedan pogodak Fulkruga koji je u 75. minut zaokružio het-trik i doneo preokret i pobedu svom timu.

Pobedu je ovog popodneva zabeležila i ekipa Štutgarta, koja jena svom terenu svalila protiv Herte autogolom Niklasa Štarka u 78. minutu. Minimalnu pobedu na svom terenu zabeležio je i Augsbrug protiv Hamburgera pogotkom Ku Čeola u 45. minutu.