0

BUNDESLIGA: ‘Crveni bikovi’ zbacili Šalke sa drugog mesta

Objavljeno: 13.01.18 u 20:34

U derbiju 18. kola Bundeslige Lajpcig je sa 3:1 savladao Šalke i zbacio ga je sa drugog mesta na tabeli.

Očekivao se veći otpor ekipe iz Gelzenkirhena, ali su dva minuta sredinom drugog poluvremena bila dovoljan da ‘crveni bikovi’ osvoje sva tri boda.

Lajpcig je do vođstva mogao u 37. minutu, ali je penal Augustina odbranio Farman. Ipak, samo četiri minuta kasnije nije bilo spasa, Kampl je uposlio Keitu, a ovaj uz pomoć odbrane prevario golmana – 1:0.

Šalke je u 55. minutu stigao do izjednačenja, Kaliđuri je centrirao, a Naldo bio najviši u skoku 1:1. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala. U 69. minutu je Verner ponovo doveo ‘crvene bikove’ u vođstvo, da bi dva minuta kasnije Bruma postavio konačnih 3:1.

Matija Nastasić je igrao svih 90 minuta za Šalke.