0

BUNDESLIGA: Bajern nastavio tamo gde je stao, na krilima Riberija lako do pobede u Leverkuzenu

Objavljeno: 12.01.18 u 23:10

U prvom ovogodišnjem meču u Bundesligi Bajern Minhen je savladao Bajer u Leverkuzenu rezultatom 3:1 (1:0).

Bajern je, jednostavno, neprikosnoven. Možda nekada ljubitelji fudbala sumnjaju u pobedu Bavaraca, možda su to učinili i večeras, a ako je tako, onda su se sigurno još jednom prešli.

Mašina Jupa Hajnkesa je večeras otvorila 2018. godinu golom Martineza u 33. minutu posle kornera Robena i  snalažljivosti usled velike gužve u kaznenom prostoru.

Nije FIFA, nije PES, ali je baš takvu akciju u 59. minutu izveo gostujući tim, a krunisao ju je golom Frenk Riberi, verovatno najbolji pojedinac večerašnjeg susreta na ‘Baj areni’.

Možda su se ‘farmaceuti’ ponadali u 71. minutu kada je Kevin Voland prepolovio vođstvo šampiona, ali se ispostavilo da je to bilo sve od njih večeras.

Tačku na ceo meč stavio je Hames Rodrigez u 91. minutu prelepim golom iz slobodnog udarca. Kao što smo napomenuli na početku teksta, Bajern je zaista nezaustavljiv…