ATP

ATP SIDNEJ: Troicki i Štruf u polufinalu dublova

Objavljeno: 10.01.18 u 09:58

Loš početak sezone kada je u pitanju konkurencija u singlu Viktor Troicki je sjajno nadomestio odličnim igrama u dublu.

U paru sa nemačkim teniserom Janom-Lenardom Štrufom plasirao se u polufinale pobedom nad parom iz Australije Aleks Bolt – Džordan Tompson sa 2:0 u setovima.

Na samom početku duela srpsko-nemački dubl je došao do brejka, što su sačuvali do kraja prvog seta za 1:0.

U drugom setu nije bilo brejkova, a Bolt i Tompson su dva puta mogli u taj-brejku da dođu do izjednačenja. Ipak, Troicki i Štruf su uspešno odbranili napade, da bi sa 10:8 stigli do 2:0 i duela protiv drugih nosilaca turnira, Žan-Žulijana Rožera iz Holandije i Orija Tekaua iz Rumunije.

Turnir u Sidneju igra se za nagradni fond od 468.910 dolara.