0

SENZACIJA U FA KUPU: Drugoligaš eliminisao Arsenal sa ‘četiri komada’, golčina koju će Ospina pamtiti dugo (VIDEO)

Objavljeno: 07.01.18 u 19:38

Tobdžije su eliminisane u šesnaestini finala FA Kupa nakon današnjeg poraza na Siti Graundu.

Ekipa Notingem Foresta je slavila sa čak 4:2, a meč je završila bez Vorala koji je dobio crveni karton u 89. minutu.

Sve je počelo golom Lihaja koji se možda i nalazio u ofsajdu prilikom oštrog centaršuta Dauela iz prekida. Pomenuti fudbaler se naša ispred Ospine i smestio loptu u mrežu.

Per Mertesaker je poravnao posle samo tri minuta, ‘karambol’ u kaznenom domaćeg tima u kojem se Nemac snašao najbolje. Međutim Lihaj u 44. minutu postiže svoj drugi gol danas, i to pravu majstoriju. Primio je loptu na samoj ivici kaznenog prostora i odlično šutirao iz voleja, a Ospina tu nije mogao ništa.

U drugom poluvremenu je Brereton sa kreča povisio na 3:1, posle čega je Velbek u 79. minutu doneo novu nadu gostima, ali uzalud jer je sudija Mos svirao još jedan penal za Notingem, a Dauel je pogodio mrežu za konačnih 4:2 i prilazak u osminu finala FA Kupa.

(Izvor: YouTube/2 KORA) (Izvor: YouTube/Top Baller)