0

PRIMERA: Barselona rutinski sa Levanteom, zadržana sigurna distanca u odnosu na pratioce

Objavljeno: 07.01.18 u 18:12

Fudbaleri Barselone slavili su na domaćem terenu protiv Levantea rezultatom 3:0, u utakmici 18. kola španskog šampionata.

Najeveći deo pola izabranici Ernesta Valverdea odradili su tokom prvog poluvremena, na koje su otišli sa dva gola prednosti, što im je u nastavku omogućilo rutinsku završnicu za novi trijumf.

Katalonci su odlično otvorili ovu utakmicu, poveli u 12. minutu preko Lionela Mesija što im je znatno olakšalo posao i unelod dodatnu sigurnost u kontroli utakmice.

Krajem prvog poluvremena, tačnije u 38. minutu prednost domaćina je duplirao Luis Suares na asistenciju Seđa Roberta i već tada je bilo jasno da gosti samo čudom mogu izbeći poraz a ona se na „Nou Kampu“ ne dešavaju često. Konačan rezultat postavio je Paulinjo u 93. minutu, nakon asistencije Mesija.

Ovim trijumfom Barselona je zadržala devet poena prednosti u odnosu na najbližeg pratioca, madridski Atletiko, odnosno 17 više od Reala koji ima i dve utakmice manje.