0

SERIJA A: Buđenje Dibale za pobedu Juventusa na ‘Bentegodiju’

Objavljeno: 30.12.17 u 22:40

„Stara dama“ pobedom je završila 2017. godinu, pošto su na gostovanju savladali ekipu Verone rezultatom 3:1, u poslednjoj utakmici 19. kola italijanskog šampionata.

Stvari na „Bentegodiju“ nisu išle baš tako glatko za torinski tim, koji je odlično počeo ovu utakmicu i poveo već u šestom minutu preko Blesa Matuidia.

Tada se činilo da će aktuelni šampion bez većih problema protutnjati kroz Veronu, pogotovo što su i prvo poluvreme završili sa vođstvom.

Nastavak je ipak doneo dosta brzo poravnanje domaćina, koji je preko Martina Kaseresa u 59. minutu došao do 1:1.

Međutim u poslednjih dvadesetak minuta utakmice dogodilo se ono što su navijači Juventusa već dugo priželjkivali a to je buđenje Paola Dibale, koji je sa dva pogotka u razmaku od pet minuta rešio ovu utakmicu.

Argentinac je napre u 72. minutu iskoristio asistenciju Lihštajnera i vratio vođstvo gostima a svega pet minuta kasnije stavio je tačku na ovu utakmicu nakon prelepe solo akcije.

Tako je Juventus došao do veoma važne pobede u poslednjem meču godine, kojom je nastavio trku za Napolijem, ali i uvećao prednost u odnosu na Inter na šest bodova.

Izvor:Youtube/GOL E HIGHLIGHTS