4
Evroliga

EVROLIGA: Zvezda pokazala srce, pao Armani za šestu pobedu

Objavljeno: 29.12.17 u 22:57

Košarkaši Crvene zvede savladali su Armani u Milanu rezultatom 91:88 u meču 15. kola Evrolige.

Crvena zvezda je utakmicu otvorila na način na koji je samo mogla da poželi. Razigrano i kreativno u napadu, čvrsto u odbrani, pa je rezultat glasio 14:3 nakon trojke Antića. Prava igra mačke i miša potrajala je do kraja prve četvrtine, koju su crveno-beli dobili 29:15, a seriju Armanija od 4-0 Zvezda je odbila svojom 8-0, pa su Ročesti i Davidovac odveli goste na 17 poena viška.

Umesto mirnog nastavka meča. izabranici Dušana Alimpijevića su se opustili, šut više nije služio. Sa druge strane, raspucao se Dairis Bertans sa dve vezane trojke, i ubrzo je, umesto velike prednosti Zvezde, rezultat glasio 41:38, da bi na poluvremenu bilo 45:40.

Treća četvrtina donela je novu razigranu Zvezdu, opet je razlika bila dvocifrena, ali su sjajne role Feldina i Ročestija poništene ponovnim opuštanjem u odbrani. Pogodio je Micov trojku, par puta su košarkaši domaćeg sastava prelako prošli do koša Zvezde, ali su uspeli Beograđani da zadrže vođstvo do kraja trećeg perioda, 61:60.

Poslednju deonicu otvorio je Lesor košem posle ofanzivnog skoka, nadovezali su se trojkama Lazić i Dangubić, ali ponovo umesto sigurne završnice, Mbaje, loše prevođenje lopte Davidovca i koš Micova iz ćoška doneli su 83:83.

Ipak, u poslednjem minutu prvo je Feldin sjajnim košem vratio prednost Zvezdi, potom je Dangubić ukrao loptu a Bjelica je propustio da iskoristi zicer pod faulom, ali je iskoristio oba bacanja za 87:83. Micov se „razgoropadio“, nakon dobre akcije dobio je loptu i pogodio trojku iz ćoška, ali su Feldin i Ročesti sigurnim šutevima potvrdili veliki trijumf crveno-belih.

Feldin je bio najefikasniji akter meča sa 19 poena, Bjelica je dodao jedan manje. Sa druge strane, Micov je sa 16 prednjačio kod Armanija.