0

SP ZA RUKOMETAŠICE: Francuska na krovu sveta!

Objavljeno: 17.12.17 u 19:50

Ženska rukometna reprezentacija Francuske novi je prvak sveta, pošto je večeras u Nemačkoj osvojila Svetsko prvenstvo pobedom nad Norveškom rezultatom 23:21.

Nakon što su ranije danas Holanđanke osvojile ‘bronzu’ pobedom protiv Šveđanki, došli smo do poslednjeg meča na šampionatu sveta, a tu je možda pomalo iznenađujuće trijumf odnela Francuska nad Norveškom.

Pre meča više šansi davano je Skandinavkama, koje su i bile bolje u prvom poluvremenu, ali je preokret viđen u nastavku.

Francuskinje su dva minuta pre kraja meča stigle do dva gola prednosti i do kraja su uspele da izdrže pritisak rivalki i da slave istorijsku pobedu.

Mano Uet i Alison Pino su bile najbolje u pobedničkom sastavu, ali svega sa po tri data gola.