0

PRIMERA: Mesi promašio penal, Barselona svakako ubedljivo slavila

Objavljeno: 17.12.17 u 22:59

Na Nou Kampu je domaći tim ostvario pobedu od 4:0 nad Deportivom.

Pobeda je mogla da bude i ubedljivija da Argentinac nije promašio penal na 20 minuta do kraja utakmice.

Leo Mesi je počeo asistencijom, za Luisa Suareza u 29. minutu kada je viđen i prvi pogodak na utakmici. U finišu poluvremena je Paulinjo nakon nekoliko dobrih prilika Katalonaca povisio na 2:0.

Nastavila je Barselona napadački i u drugom delu utakmice, a Suarez je drugom golom danas u 47. minutu postavio rezultat od 3:0. Imali su domaći prliku da na ravno 20 minuta do kraja postignu novi gol, ali Mesi nije bio precizan sa bele tačke. Pet minuta kasnije je Paulinjo postavio konačnih 4:0.

Nešto ranije je Las Palmas na svom stadionu ‘Gran Kanarija’ stigao do boda u samoj završnici. Igrao se neverovatan finiš utakmice. Espanjol je preko Morena došao do vođstva od 2:0 na poluvremenu. Remi je u 80. minutu smanjio zaostatak domaćina, da bi Kaljeri u 89. doneo izjdnačenje. Vijera je u petom minutu nadoknade imao priliku da donese čitam plen Las Palmasu i potpuni preokret, ali nije bio precizan sa bele tačke.