0

BUNDESLIGA: Herta igrala ceo meč sa desetoricom i šokirala Lajpcig

Objavljeno: 17.12.17 u 20:25

U poslednjem meču Bundeslige u 2017. godini Herta je savladala ekipu Lajpciga u gostima sa 3:2 (2:0).

Ko se nadao da bi Herta mogla da otkine i bod, a kamoli uzme sva tri Lajpcigu u gostima? I to još sa igračem manje od šestog minuta? Retki su takvi.

Ali ipak i to se desilo. U petom minutu Selke je doveo goste iz Berlina u vođstvo, a to nosi poseban značaj, jer je upravo ovaj igrač prodat prošle sezone Herti iz Lajpciga za 8.000.000 evra.

A samo minut kasnije štoper Herte Torunariga je dobio direktan crveni karton zbog faula kao posledni igrač odbrane.

Šta dalje? Recept je jednostavan – postići još golova. Prvo je u 31. minutu Salomon Kalu zakucao loptu u mrežu Lajpciga posle centaršuta sa desne strane, da bi posle šest minuta igre u nastavku Selke postigao svoj drugi gol za neverovatnih 0:3.

Zatim je Orban u 68. minutu dao nadu domaćinu golom za 1:3, ali sve što su igrači vicešampiona Nemačke uspeli do kraja utakmice jeste gol za minimalan poraz, ali prekasno, tek u 92. minutu je pogodio Halstenberg.