0

PRIMERA: Alavesov ‘zid’ je dugo odolevao, dok sa klupe nije ušao Fernando Tores

Objavljeno: 16.12.17 u 22:35

U poslednjem meču ove subote u Primeri, fudbaleri Atletiko Madrida slavili su minimalan trijumf protiv Alavesa.

Dueli između Atletiko Madrida i Alavesa tradicionalno donose utakmice sa malim brojem pogodaka, retko kada smo viđali više od dva gola, a tako je bilo i večeras.

Alaves se na stadionu ‘Vanda Metropolitano’ opredelio da brani bod i u tome su bili veoma dobri sve do 74. minuta, kada je Fernando Tores opravdao ulogu ‘džokera’ koju mu je namenio Dijego Simeone.

Ušao je u igru u 69. minutu umesto Saula Nigeza, a već posle pet minuta krunisao je fantastičnu akciju ‘jorgandžija’ odlučujućim golom.

Gotovo svi na stadionu su u tom momentu, kao i mnogi kraj malih ekrana, znali da je to bio momenta koji je Simeone čekao da ‘zatvori’ utakmicu i po ko zna koji put rezultatom 1:0 dođe do sva tri boda. Tako je i bilo.