0

PREMIJER LIGA: Lester ‘sjajnim’ autogolom Pereza utišao ‘Sent Džejms Park’

Objavljeno: 09.12.17 u 20:20

Fudbaleri Lestera savladali su Njukasl u gostima rezultatom 2:3 (1:1) u meču 16. kola engleske Premijer lige.

Njukasl je danas proslavio 125. rođendan i zato je ‘Sent Džejms Park bio krcat, a atmosfera bila prava karnevalska sa koreografijom preko celog stadiona sa crnim i belim zastavicama i natpisom ‘Njukasl nikada neće biti poražen’.

Međutim, jeste već 90 i kusur minuta kasnije i to od Lestera, iako su domaći vodili od 4. minuta golom Hoselua.

Izjednačenje je stiglo vrlo brzo, u 20. minutu Rijad Marez je poslao pravu bombu u mrežu ‘svraka’, čiji je golman bio nemoćan.

Zatim je Lester preokrenuo u nastavku posle 15 minuta igre golom Greja, da bi Gejl poravnao na 2:2 u 74. minutu.

Taman kada se činilo da će to biti konačan rezultat, Jozi Perez je u 85. minutu postigao autogol, ali i da on to nije učinio, verovatno bi loptu u mrežu poslao Okazaki koji se našao u stopostotnoj šansi.