0

FOTO screenshot

PRIMERA: Alaves pobegao sa dna vrednom pobedom u Đironi

Objavljeno: 04.12.17 u 23:47

Goleadu i veliki preokret videli smo u poslednjem meču 14. kola španske Primere u kom je Alaves slavio na gostovanju Đironi sa 3:2 (0:0).

Iako je Đirona sigurna u sredini tabele, Alaves pre ovog meča bio zakucan za dno tabele, a Katalonci vodili sa 2:0 u drugom poluvremenu, uspeli su ‘plavo-beli da se kući vrate sa sva tri boda.

Iako bi bili zadovoljni i sa bodom posle golova domaćih preko Stuanija i Huanpija u 59. i 62. minutu, odneli su čitav plen preko trostrukog strelca Ibai Gomeza.

Junak gostiju je het-trik postigao golovima u 72., 87. i na kraju trećem minutu nadoknade za potpuni šok u Đironi.

Koliko je samo značila ova pobeda Alavesu najbolje govori radovanje tima Aleksandra Kataija, koji je i ovog puta ceo meč presedeo na klupi za rezervne igrače.