0

SP U RUKOMETU: Srbija razbila Kinu, sa +20 u pohod na medalju

Objavljeno: 02.12.17 u 17:05

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Kinu rezultatom 43:23 u prvoj utakmici 23. šampionata sveta za rukometašice koje se održava u Nemačkoj.

Pobednik je praktično bio rešen na samom početku, kada je naša selekcija stigla prvo do 6:0, potom i do 9:1, najviše zahvaljujući sjajnim kontrama.

Usledilo je manje opuštanje, Kina je smanjila na 10:5, ali je ubrzo situacija došla na svoje, do poluvremena su igračice Srbije sjajno igrale i sa dve rukometašice manje, pa je rezultat posle 30 minuta bio 21:11.

U nastavku, Srbija je održavala dvocifrenu gol-razliku, postepeno je i uvećavala do konačnih 43:23 i savršen način za otvaranje šampionata.

Kapiten Katarina Krpež Šlezak bila je najefikasnija u našem timu sa devet pogodaka, a Sanja Damnjanović se zaustavila na osam.

Narednu utakmicu Srbija igra već sutra od 14 časova protiv Kameruna.