0

PRIMERA: Atletiko ‘iz dva u jedan’ protiv Sosijedada

Objavljeno: 02.12.17 u 18:10

U 14. kolu španske Primere Atletiko Madrid je na svom terenu savladao Real Sosijedad 2:1 (0:1) i zadržao šanse za titulu posle ‘kiksa’ Barselone.

Posle Barselone na ivici provalije bio je Atletiko Madrid. ‘Jorgandžije’ su dugo gubile protiv Real Sosijedada, ali su u završnici meča stigle do tri boda.

Gosti su bili bolji tim od samog početka meča. Ćabi Prijeto je upsolio Vilijana, ali je ovaj šutirao preko gola. Samo tri minuta kasnije Ćabi Prijeto je šutirao, ali je Oblak bio na mestu. U 28. minutu Oblak je skrivio penal, a siguran izvođač bio je Vilijan u 29. minutu. Real Sosijedad je na odmor otišao sa prednošću 1:0.

Drugo poluvreme bila je titalna suprotnost prvom delu igre. Prvo je šutirao Korea preko gola, a u 53. minutu je sudija poništio gol Grizmana zbog ofsajda. Atletiko je do izjednačenja stigao u 64. minutu kada je Felipe Luis posle soloakcije izjednačio 1:1. U 72. minutu Atletiko je imao još jednu kolosalnu priliku, Grizman je šutirao sa pet metara, a Ruli je fenomenalno intervenisao. Kad su svi pomislili da će Real Sosijedad odbraniti bod, Saul je u 90. minutu pogodio za pobedu domaćina 2:1.

Atletiko Madrid je osvojio 30 bodova, sada ima šest manje od lidera Barselone.