0
Košarka

PRVI PUT U KARIJERI: Lebron Džejms isključen sa utakmice zbog napada na sudiju

Objavljeno: 29.11.17 u 12:37

Jedan od najboljih košarkaša sveta Lebron Džejms prvi put je tokom NBA karijere isključen sa utakmice.

Sudija Kejn Ficdžerald pokazao je Džejmsu posle rasprave da napusti teren u trećoj četvrtini utakmice u kojoj je njegov klub Klivlend u noći izmedju utorka i srede pobedio Majami sa 108:97.

– Fauliran sam. Pokazao sam svoju frustraciju prema sudiji i on me je poslao u svlačionicu, rekao je Džejms posle svoje 1.082. utakmice u regularnom delu sezone NBA lige.

Džejms je ipak kazao da ne mari mnogo jer je njegov tim pobedio.

Četvorostruki najkorisniji igrač NBA lige prethodno je postigao 21 poen, uz 12 skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti, pre nego što je izbačen minut i 59 sekundi pre kraja treće deonice.

Klivlend, prošlogodišnji finalista, pobedio je u devet vezanih utakmica i treći je u Istočnoj konferenciji NBA lige sa 14 trijumfa i sedam poraza.

(Izvor: YouTube/ESPN)