0

LŠ: Čelsijev poker u Bakuu, CSKA ponovo tukao razbijenu Benfiku (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.17 u 20:15

Fudbaleri Čelsija savladali su Karabag u gostima sa 4:0 (2:0), dok je CSKA u Moskvi pobedio Benfiku sa 2:0 (1:0) u prve dve utakmice dana u okviru Lige šampiona.

Čelsi je do trijumfa u Azerbejdžanu stigao rezultatski ubedljivo, ali je do prvog gola došao iz penala, prilikom kog je domaćin ostao bez isključenog Sadigova zbog prekršaja nad Vilijanom kao poslednji igrač odbrane.

Bedem je probio Azar u tom 19. minutu, a već u 36. je protagonista penala Vilijan postigao svoj prvi gol na meču.

U drugom poluvremenu dosuđen je još jedan penal za Čelsi, a strelac ovog puta bio je Fabregas, da bi konačan ishod postavio ponovo Vilijan u 85. minutu.

(Izvor: youtube / MrMatador)

CSKA je protiv Benfike igrao protiv za opstanak u borbi za nokaut fazu, pogotovo jer Bazel večeras igra protiv Mančester junajteda, koji je pak obezbedio sebi prolaz u osminu finala.

Prvi gol za ‘Armejce’ pao je već u 13. minutu, a strelac je bio Šenikov. Benfika je u prva četiri kola postigla samo jedan gol i imala nula bodova, a tako je ostalo i posle pete runde.

To je postalo jasno kada je Žardel postigao autogol u 56. minutu, čime je postavljeno konačnih 2:0 za CSKA.