0

Derbi de la kapitale, doneo nam je sjajan meč između Rome i Lacija i pobedu formalnog domaćina rezultatom 2:1 (0:0).

SERIJA A: Rimljani igrali samo u drugom poluvremenu, ‘vučica’ gospodari prestonicom (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.17 u 20:02

U prvom poluvremenu ove utakmice nismo videli gotovo ništa, osim poništenog gola Ćira Imobilea zbog ofsajda već u drugom minutu i kasnijih prilika za Džeka i Perotija na drugoj strani.

Međutim, tek što je počelo drugo poluvreme, posle četiri minuta igre, Roma je povela iz penala koji je uspešno izveo Dijego Peroti.

Samo tri minuta kasnije već je bilo 2:0, a asistenciju upravo Perotija iskoristio je Naingolan. ‘Blic-krig’ za samo četiri minuta za erupciju crvenog dela stadiona ‘Olimpiko’ u Rimu.

Nije se Lacio predavao, te su u 72. minutu i ‘nebesko plavi’ dobili šansu sa ‘bele tačke’ i koju je iskoristio Ćiro Imobile za 2:1 i neizvesnost u finišu.

Imao je Lacio još nekoliko šansi do kraja, najbolju je propustio Parolo, ali je ostalo 2:1 i može se reći da je pobeda Rome ipak zaslužena.

Ceo meč odigrali su Aleksandar Kolarov za Romu i Sergej Milinković-Savić za Lacio, a Dušan Basta je utakmicu presedeo na klupi.