0

PREMIJER LIGA: Siti slavio u ‘lisičjoj jazbini’, ubedljivi Čelsi i Liverpul (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.17 u 18:00

Fudbaleri Mančester Sitija upisali su pobedu na gostovanju Lesteru, rezultatom 2:0 u utakmici 12. kola engleskog šampionata. Pobede i Čelsija u Birmingemu i Liverpula nad Sautemptonom.

Ekipa Pepa Gvardiole suvereno čuva lidersku poziciju Premijer lige, a nova njihova žrtva bio je Lester, koji je odolevao „građanima“ sve do zaustavnog vremena prvog poluvremena.

Tada je u prvom minutu sudijske nadoknade Gabriel Žezus, na asistenciju Davida Silve, doveo goste do vođstva i omogućio svom timu da opuštenije uđe u nastavak.

Novi udarac Siti je „lisicama“ zadao već na startu drugog poluvremena, kada je Kevin De Brujne fenomenalnim udarcem sa tridesetak metara pocepao mrežu Kaspera Šmajhela i duplirao vođstvo svog tima.

Tada je bilo jasno da će domaćinu biti potrebno čudo da dođu makar i do boda, ali ga ipak nisu dočekali pošto je lider sigurnom igrom sačuvao ovaj vođstvo i devet bodova u odnosu na drugoplasireni Čelsi, koji je takođe slavio ovog popodneva.

Ekipa Antonija Kontea upisala je pobedu na gostovanju Vest Bromvič Albionu, rezultatom 4:0, uz odličnu partiju Edena Azara koji je bio dvostruki strelac na ovom meču.

Kompletan posao „Plavci“ su odradili pre odlaska na odmor, koji su dočekali vođstvom od 3:0. Mrežu domaćina načeo je Alvaro Morata u 17. minutu, da bi šest minuta kasnije Azar svojim prvim pogotkom duplirao prednost.

Već u 38. minutu na semaforu je bilo 3:0, nakon pogotka Markosa Alonsa, a konačan rezultat je svojim drugim pogotkom, u 62. minutu, postavio Eden Azar.

Sličan razvoj situacije bio je i na „Enfildu“, gde je Liverpul pogocima Mohameda Salaha u 31. i 41. minutu stekao lepu prednost pred nastavak utakmice, u kome je Filip Kutinjo postavio konačnih 3:0, pogotkom u 68. minutu.

Arsenal – Totenhem 2:0 (2:0)