0

UMALO ŠOK U BORISOVU: BATE se gotovo obrukao, ali spasitelj je Mirko Ivanić

Objavljeno: 12.11.17 u 19:00

Sledeći i, verovatno, najvažniji rival Crvene zvezde u Ligi Evrope, ekipa BATE Borisova, umalo je doživela veliku bruku u Kupu Belorusije.

Beloruski šampion ne gura najbolje u domaćem šampionatu, a umalo se to nije prenelo i na Kup, jer su jedva preživeli meč protiv Žodina u osmini finala najmasovnijeg takmičenja.

Do plasmana u četvrtfinale došli su tek posle produžetka i to nakon što su gosti vodili sa 1:0 sve do poslednjeg minuta utakmice golom Zuboviča.

U 90. minutu Signevič je izjednačio na 1:1 asistencijom srpskog internacionalca Mirka Ivanića.

Bivši igrač Vojvodine i potencijalno pojačanje Crvene zvezde asistirao je i kod drugog gola BATE-a u produžetku, tačnije 100. minutu meča, kada je egzekutor bio Rodionov.

Utakmice BATE Borisova posebno su interesantne navijačima beogradskih crveno-belih pošto 23. novembra srpski vicešampion gostuje upravo na Borisov areni u okviru 5. kola grupne faze Lige Evrope.

Razlika između ova dva tima na tabeli je samo jedan bod i pobednik će napraviti veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu.