2
Evroliga

EVROLIGA: Zvezda se borila u Malagi, ali je Nedović srušio

Objavljeno: 10.11.17 u 22:28

U 6. kolu Evrolige Crvena zvezda je kao gost poražena od Unikahe 79:65 (22:12, 23:19, 18:19, 16:15).

Drugi poraz Crvene zvezde zaredom u Evroligi. Ovoga puta u Malagi je slavila Unikaha 79:65, lakše nego što se to možda očekivalo. Za četvrti poraz Crvene zvezde i alarm pred dva duela sledeće nedelje sa CSKA i Olimpijakosom.

Crvena zvezda je mnogo loše otvorila utakmicu. Finac Salin ubacio je čeitri od pet trojki, te je Unikaha imala prednost 16 poena razlike – 20:4. Ipak, crveno-beli su sa dve trojke Feldina i Jovanovića uspeli da se vrate u igru i u drugu četvrtinu uđu sa ‘minus deset’ – 22:12.

Druga četvrtina nije počela ništa bolje za četu Dušana Alimpijevića. Razigrao se prvo Nedović sa osam poena i Ogastin sa tri za najveću prednost 39:18. Uspela je Zvezda nekako preko Ročestija da spusti minus ispod 20, ali ga je na od 16 do 18 poena za Unikahu održavao Milosavljević. Ipak, crveno-beli su na poluvreme otišli sa podnošljivih ‘minus 14’ – 45:31.

Mogla je Crvena zvezda u trećoj četvrtini da se skroz vrati u igru, ali probudio se Nedović. Crveno-beli su u jednom momentu bili na ‘minus šest’ – 48:54 i imali napad, ali je onda usledila serija Nedovića 7-0 za ponovo ‘plus 13’ – 61:48. Uspela je Zvezda preko Davidovca da spusti na 61:50, ali je Nedović ponovo poentirao za 63:50 pred poslednjih deset minuta igre.

U poslednjoj deonici bez šanse za Zvezdu. Išla je Unikaha ponovo na plus 18, što je bilo nedostižno za crveno-bele. Uspela je četa Dušana Alimpijevića samo do kraja da ublaži poraz – 79:65.

Unikahu su do pobede vodili Nedović sa 17 poena, Salin je ubacio 15 koševa iz pet trojki, dok je Milosavljević stao na 12 koševa. Kod Zvezde tri košarkaša sa po deset poena Feldin, Ročesti i Lesor.

UNIKAHA – CRVENA ZVEZDA 79:65 (45:31)

Dvorana: Hose Maria Martin Karpena
Sudije: Hristodulu (Grčka), Roha (Portugalija) i Renaud (Belgija).

UNIKAHA:Mekalum, Solud, Diaz, Salin, Milosavljević 12, Nedović 17, Šermadini, Vašinski, Bruks, Ogastin, Suarez, Musli 7.
CRVENA ZVEZDA: Radičević 5, Dangubić 8, Davidovac 2, Lazić 6, Dobrić 5, Feldin 10, Apić 2, Janković, Ročesti 10, Lesor 10, Jovanović 5, Bjelica 2.