0

PREMIJER LIGA: Biliću se opasno drma klupa! Liverpul unakazio Vest Hem

Objavljeno: 04.11.17 u 20:46

Fudbaleri Liverpula savladali su Vest Hem 4:1 u meču 11. kola Premijer lige, čime su „čekićari“ došli nadomak zone ispadanja, dok je Liverpul poravnao bodovni saldo sa Arsenalom.

I nije toliki problem visok rezultat i ubedljiv poraz, koliko jeste način na koji je do njega došlo.

Liverpul je bio u relativno podređenom položaju u prvih dvadesetak minuta utakmice, kada je Salah iskoristio dobar pas Manea i pogodio za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, drugi gol u mreži sastava Slavena Bilića, i to u režiji Žoela Matipa, nakon velike konfuzije u kaznenom prostoru.

Početak drugog poluvremena označio je i Bilićevo „sve ili ništa“, pošto je na teren ušao Endi Kerol, a takav stav doneo je i loptu u mreži Minjolea. Strelac je bio Lancini. I taman kada su navijači ovog tima pomislili da imaju razloga da veruju u bod, a možda i preokret – hladan tuš za samo par sekundi.

Uspavanost odbrane Vest Hema iskoristio je Okslejd – Čemberlejn, povećao na 3:1 i razbio nade domaćih, nakon čega se u njihovoj igri sve raspalo.  Delovali su bezidejno, panično… pa je nekoliko puta Hart imao mnogo sreće, pošto je igračima Liveprula nedostajalo koncentracije za više od još jednog gola Salaha do kraja meča.