SERIJA A: Pet utakmica i čak 16 golova širom Italije

Objavljeno: 29.10.17 u 17:29

Prosek bi bio još bolji da Spal nije minimalno pobedio Đenovu.

Najubedljiviji su u ovom terminu Serije A bili Sampdorija i Napoli.

Sampa je slavila na svom stadionu protiv Kjeva sa ubedljivih 4:1. Lineti je doneo vođstvo Sampdoriji, da bi tim iz Verone preko Kaćatore ekspresno izjednačio nakon samo četiri minuta. Ali do kraja poluvremena je domaći tim još dvaput zatresao mrežu Sorentina. Prvo Toreira, a potom i Zapata. U 85. minutu je Toreira svojim drugim golom danas postavio konačnih 4:1.

Na meču Napolija i Sasuola je takođe viđeno dosta golova tokom prvog poluvremena. Alan je u 22. minutu postigao vodeći za Napolitance, da bi u 41. izjednačio Falćineli. Činilo se da će se sa tim rezultatom otići na pauzu, ali je Kaljehon golom u 44. minutu vratio vođstvo Napoliju. Početkom drugog dela igre su domaćini rešili pitanje pobednika, nakon što je Albiol sjajno proigrao Mertensa za 3:1.

U Udinama smo videli preokret i veoma uzbudljivu završnicu. Atalanta je preko Kurtića povela u 29. minutu da bi De Paul izjednačio u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i to sa bele tačke pošto je penal skrivio Toloi, asistent kod gola Kurtića. Bilo je dosta vrelo na ‘Dačija areni’, a u nastavku je Udineze stigao do preokreta zahvaljujući Baraku. Ipak, u finišu je Atalanta imala idealnu šansu da preko penala izbegne poraz, ali je neprecizan bio Kristante.