0

VLADAVINI DOŠAO KRAJ: BATE pred gubitkom titule posle više od decenije!

Objavljeno: 28.10.17 u 19:34

Poslednjeplasirana ekipa na tebeli zagorčala je život Zvezdinom evropskom rivalu u samom finišu šampionata.

Fudbaleri Bate Borisova su kod kuće odigrali su samo 1:1 protiv „fenjeraša“ Naftana i tako na tri kola pre kraja beloruskog šampionata pali na treću poziciju na tebeli.

Domaćin je pogotkom bivšeg fudbalera Vojvodine, Mirka Ivanića od 37. minutu utakmice vodio sa 1:0 i taj rezultat bio je na snazi sve do samog finiša a onda je usledio šok.

Tri minuta pre kraja Volkov je šokirao sve na stadionu, pogodivši sa bele tačke za 1:1 i tako doneo tek 10 bod svom timu u 27. kola.

Ovim porazom BATE je ostao četiri boda iza lidea, Šahtjora iz Soligorska i bod iza trećeplasiranog Dinama iz Minska i izvesno je da će posle 11 godina vladavine tima iz Borisova Belorusija dobiti novog vladara.