0

SVETSKO PRVENSTVO U17: Sjajan preokret u Kalkuti, Engleska je šampion!

Objavljeno: 28.10.17 u 19:00

Čak sedam golova viđeno je u finalu Svetskog prvenstva za igrače mlađe od 17 godina.

U ‘evropskom finalu’ je Engleska rezultatom 5:2 porazila Španiju.

I to kakav rasplet u Indiji. Španci su poveli su veoma dobro počeli utakmicu i poveli sa 2:0. Posle pola sata igre se Serđo Gomez već dva puta upisao u listu strelaca.

U finišu prvog poluvremena je maestralni Rijan Bruster uspeo da smanji zaostatak Engleske i najavi uzbudljivo drugo. Nakon samo 15 minuta igre u nastavku, Gibs-Vajt je izjednačio.

A onda potop Španije. Samo 10 minuta posle gola za izjednačenje, Engleska je preko Fodena preokrenula. Onda je usledio period igre bez golova, da bi za četiri minuta u finišu Guehi i Foden uspeli još po jednom da savladaju Fernandeza za konačnih 5:2 i titulu šampiona planete.

Nešto ranije je golovima Gimaraeša i Albaerta Brazil porazio Mali rezultatom 2:0 u borbi za drugo mesto.