0

PREMIJER LIGA: Siti rutinski protiv VBA, Milivojević strelac za Palas, Arsenal posle preokreta do celog plena

Objavljeno: 28.10.17 u 17:53

Nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi, a interesantan dan obeležila je pobeda Mančester Sitija na gostovanju VBA, dok je za ljubitelje fudbala u Srbiji interesantan podatak da je gol za Kristal Palas u remiju sa Vest Hemom postigao Luka Milivojević.

Siti je, očekivano, diktirao tempo, a do prednosti je ekipu Pepa Gvardiole doveo Sane lepim golom u 10. minutu meča, na asistenciju Fernandinja

Samo tri minuta kasnije, smušenost odbrane gostiju iskoristila je ekipa VBA, i Rodrigez je, nakon pasa Berija iz okreta, poravnao na 1:1.

Ipak, već u 15. novi gol u mreži domaćeg sastava. Zamenili su uloge Sane i Fernandinjo. Sane je asistirao, a Fernandinjo sa distance, uz mnogo sreće, pošto je lopta zakačila defanzivca VBA, pogodio gol.

Kada je na 3:1 povećao Sterling, posle asistencije Vokera, činilo se da je gotovo, ali je Filips u drugom minutu nadoknade iskoristio veliki kiks Otamendija i smanjio na 3:2, ali je vremena bilo premalo za makar pokušaj preokreta.

Arsenal je nakon preokreta savladao Svonsi golovima Kolašinca u 51. i Remzija u 58, nakon što je u 22. Klukas doveo goste do vođstva.

Kristal Palas je u poslednjim momentima došao do remija protiv Vest Hema golom Zahe, i to nakon što je nadoknadio dva gola minusa. U prvom delu meča Vest Hem je imao dva gola viška, i to preko Ćićarita u 31. i Ajua u 43, dok je na 2:1 smanjio Milivojević iz penala u 50.