0

PRIMERA: Guedes i Zaza razorili Sevilju

Objavljeno: 21.10.17 u 20:26

U malom derbiju 10. kola španske Primere Valensija je lako savladala Sevilju sa 4:0 (1:0) i produžila krizu ekipi iz Andaluzije.

Valensija gazi! Kako drugačije opisati seriju tima sa ‘Mestalje’ koja je u poslednjih pet utakmica postigla tri ili više gola, a večeras učesniku Lige šampiona spakovala četiri komada. Sa pola gasa.

Goleadu je otvorio ujedno i najbolji igrač ovog susreta Guedes magičnim prodorom, fintom i udarcem izvan šesnaesterca, taman u pravo vreme, na isteku prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo poluvreme Simone Zaza je driblingom otresao čuvara i iz okreta pogodio za 2:0 pored nemoćnog Serhija Rika.

Ako je i bilo sumnje oko pobednika, otklonio ju je Santi Mina u 84. minutu, ali je ipak konačan rezultat postavio igrač koji je i otvorio seriju pogodaka, Guedes, u drugom minutu nadoknade na asistenciju Kondogbije.