0
AdmiralBet ABA Liga

NBA U ‘PIONIRU’: Partizan slavio protiv Igokee uz neverovatnih 117 poena!

Objavljeno: 21.10.17 u 22:52

Košarkaši Partizana savladali su na domaćem terenu Igokeu u možda i najefikasnijoj utakmici u istoriji regionalnog takmičenja, sa neverovatnih 117:104.

Crno-beli su  tako upisali i treću uzastopnu pobedu u regionalnoj ligi, a ključni period meča bio je finiš treće četvrtine u kojoj je tim Miroslava Nikolića napravio seriju od čak 17:0.

Domaći košarkaši su nešto slabije počeli ovu utakicu, što je tim iz Aleksandrovca iskoristio i tokom većeg dela prvog poluvremena održavao blagu rezulttsku prednost.

Gosti su zahvaljujući pre svega Dorelu Rajtu, koji je u prvih 20 minuta ubacio 17 poena, na početku druge deonice imali vođstvo 32:25, što je bila i najveća predost Igokee.

Ipak tada se odličnom Vilijams-Gosu, koji je poluvreme završio sa 14 poena, priključio i Patrik Miler i beograski tim je na njihovim krilima stizao prednost protivnika, a prvi deo utakmice je nakon trojke Marinkovića u poslednjim sekundama završen rezultatom 50:50.

Nastavak je doneo još efikasniju košarku, gde su se početkom treće četvrtine ekipe smenjivale u vođstvu.

Imala je Igokea sredinom treće deonice prednst od 68:63, ali je tada započela Partizanova napadačka rapsodija. Crno-beli su od tog trenutka napravili seriju od 17:0, kojom su pred poslednjih deset minuta sebi obezbedili prednost od 80:71.

Poslednji kvatal doneo je pravi revoleraški obračun dve ekipe. Domaćin je na četiri minuta pre kraja, nakon trojke Marinkovića imao i velikih 108:93, ali je ekipa Dragana Bajića u roku od dva minuta uspela da priđe na šest poena zaostaka (108:102). Ipak za nešto više nisu imali snage pa je Partizan upisao i treću uzastopnu pobedu.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 30 poena, a u stopu ga je pratio sunarodnik Patrik Miler koji je dodao 23. Dvocifreni su još bili Đoko Šalić sa 16, Mihailo Andrić sa 15, odnosno Vanja Marinković sa 14 poena.

Kod Igokee najefikasniji je bi Dorel Rajt sa 34 poena, dok su Ljubiči, Radivojević i Ponjavić dodali po 13.

PARTIZAN – IGOKEA 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

Sudije: Tomislav Hordov, Matej Špendl i Ivan Stefanović
Gledalaca: 4.000

PARTIZAN: Miler 23, Vilijams Gos 30, Aranitović 2, Marinković 14, Veličković 4, Tomić, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 15, Čakarević 5, Stevanović, Šalić 16.

IGOKEA: Ponjavić 13, Rajt 34, Gajić, Glogovac 6, Vašington 7, Milošević 6, Jevtović 4, Radivojević 13, Ljubičić 13, Šibalić 2, Vuković, Rikić 6.