SUPERLIGA KINE: Šandong konačno pobedio, fenjeraša

Objavljeno: 20.10.17 u 15:59

Počela je 28. runda Superlig Kine duelom između tima koji se bori za gornji deo tebe, i onog koji sasvim izvesno ispada iz elite.

Šandong je rezultatom 3:1 porazio Liaoning nakon nekoliko mečeva bez pobede.

Preko Tardelija je domaćin u 15. minutu stigao do prednosti, a već do kraja poluvremena se rezultat na semaforu još jednom promenio. Tada su igrači Lianoninga skrivili penal, a sa kreča je nemilosrdan bio Papis Sise.

Iako je imao vođstvo od dva gola, Šandong je opet igrao agresivnije i gosti nikako nisu mogli da se konsoliduju. Ubrzo je rezultat bio i 3:0, nakon što je strelac prvog gola, Tardeli, veoma lepo proigrao Đin Đingdaa koji je samo minut pre toga ušao u igru.

Ona je Šandong smanjio tempo, pobeda je bila osigurana, a pad koncentracije je u trećem minutu nadoknade iskoristio Vang Hao koji je uspeo samo da ublaži poraz gostiju danas.