0
Košarka

ODLIČAN BOBI: Mala minutaža ali dvocifren, Zagorac blizu dabl-dabl učinka (VIDEO)

Objavljeno: 14.10.17 u 09:10

Marjanović i Zagorac su jedini Srbin koji su sinoć igrali predsezonske mečeve u NBA ligi.

Centar je u porazu svog Detroita imao zapažen učinak iako nije dobio preterano veliku minutažu, kao i krilni igrač.

Kada je reč o Milošu Teodosiću i Bogdanu Bogdanoviću, očigedno da ih je dosta iscrpeo njihov međusobni duel prošle noći, te obojica nisu igrala noćas za svoje ekipe.

Kingsi su bili poraženi od šampiona koji je vodio tokom većeg dela utakmice. Cela prva četvrtina je pripala Golden Stejtu, ali je na samom početku druge Sakramento preokrenuo i vodio tokom većeg dela tog perioda. Tada je imao i maksimalno vođstvo od šest poena. Voriorsi su sustigli Kingse u pretposlednjem kvartalu, preokrenuli u finišu i tokom četvrte četvrtine overili pobedu dvocifrenom razlikom.

Stef Kari je za 18 minuta ubacio 18 poena, pratio ga je sa 17 Patrik Mekou, a 15 je imao Nik Jang. Dejvid Stokton je sa 23 bio najbolji na drugoj strani, a Malači Ričardson je imao 15.

Nešto manje neizvesnosti bilo je u susretu timova iz Los Anđelesa. Lejkersi su gotovo celu utakmicu vodili, ali retko je to bila ubedljiva prednost. Klipersi su uvek bili na korak od rivala, ali nisu uspeli da ga stignu. Kada je trebalo najviše, tim Doka Riversa je u poslednjem kvartalu postigao samo 16 poena.

Bruk Lopez je sa 16 poena bio najbolji u svom timu, dok su Ingram i Rendl imali po 15. Tajron Valas je ubacio 23 za Kliperse, a Džavun Evans 22.

Posle zanimljive početne četvrtine Pistonsa i Baksa, Detroit je u drugom kvartalu stigao do ubedljivije prednosti. Bilo je čak i plus 13, ali je odmah nakon poluvremena Detroit izgubio prednost, a i meč. Milvoki je zaigrao dosta bolje, išao i do 18 razlike, i na kraju slavio.

(Izvor: YouTube/Sports And News)

Naš Boban Marjanović je u igri proveo samo 12 minuta i za to vreme uspeo da ubaci 10 poena i uhvati pet skokova. Njegov tim je sa 26 poena predvodio Bredli, dok je na drugoj strani Adetokumbo bio najbolji sa 17.

Noćas je i doskorašnji igrač Mege bio na parketima NBA. Njegovi Grizlisi su ‘razbili’ Pelikanse, a sve je počelo u prvoj četvrtini. Nju Orleans je u prvih par minuta imao vođstvo, nakon čega je primat bio na strani Memfisa koji je uvećavao prednost iz kvartala u kvartal. U finišu je stigao i do maksimalnih 49 razlike, a na kraju utakmice je bilo 142:101!

Rade Zagorac je dobio 15 minuta igre, i za to vreme pokazao dosta. Imao je Srbin osam poena i čak sedam skokova i bio jedan od zapaženijih na parketu. Džarel Martin je ubacio 20 poena, dok su Gasol i Konli imali po 18. Na drugoj strani je Holidej imao 14.