0

SUPERLIGA KINE: Erupcija uzbuđenja u Gvangžuu, tri gola u završnici

Objavljeno: 13.10.17 u 15:45

Ako se po jutru dan poznaje, 27. kolo kineskog prvenstva biće izuzetno uzbudljivo.

U prvoj utakmici ove runde Gvangžu Evergrande je sa 4:3 porazio Janbian.

Liu Đan je postigao u 14. minutu nakon sjajne asistencije Lija gol za vođstvo domaćina, da bi Stiv u 31. minutu svojim prvim golom danas postavio rezultat prvog poluvremena. Bilo je još prilika, ali se mreže nisu tresle.

Janbian je nakon samo šest minuta igre u drugom poluvremenu preokrenuo, a strelac je opet bio Stiv. Nesmotrenom reakcijom Han Guanhuija je Gvangžu došao do 2:2. Pomenuti igrač je prilikom gužve u svom kaznenom umesto da loptu izbaci glavom, ubacio u svoju mrežu.

A onda neverovatno uzbudljivi poslednji minuti. Murikvaji je u 88. minutu pogodio za novo vođstvo svoje ekipe, ali je Stiv kompletirao het-trik u 90. minutu i činilo se doneo bod svom timu. Ipak, Ženg Long je u drugom minutu nadoknade sjajno pronašao Liu Đana koji je postavio konačnih 4:3.