0

KVALFIKACIJE ZA SP: SAD posle 32 godine ne idu na Mondijal, namerno ili ne? (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 11.10.17 u 09:51

Poslednje kolo kvalfikacija u Severnoj i Centralnoj Americi donelo je pravi šok, koji smo poslednji put videli pre 32 godine, ne gledamo često ove sportiste rasplakane.

Šok i neverica! Posle 32 godine selekcija SAD neće igrati na Mondijalu. ‘Jenkiji’ su sa 2:1 poraženi od Trinidada i Tobaga. Domaćin je vodio sa 2:0 golovima Gonzalesa (autogol) u 17.minutu i Džonsa u 37. minutu, a Amerima je nadu doneo Pulišić u 47. minutu. Ipak, posle 32 godine SAD neće igrati na Svetskom prvenstvu. I dok neki spekulišu da su namerno bojkotovali Rusiju, drugi ih demantuju slikom uplakanih fudbalera.

Ameriku su na čudan način sa Mondijala izbacili Panama i Honduras. Što bi kladioničari rekli ‘iz dva u jedan’. Naime, Panama je kod kuće gubila od Kostarike golom Venegasa, ali je Tores sa dva gola plavo-belo-crvene odveo u Rusiju – 2:1.

Honduras je na poluvremenu gubio sa 2:1 od Meksika, ali je Očoa prvo postigao autogol u 54.minutu, da bi preokret doneo Kuioto u 60. minutu. Honduras tako ide u baraž, a rival mu je Australija.