0

OVO CEPA SRCE: Ratom razorena Sirija doživela sportsku ‘tragediju’ protiv Australije (VIDEO)

Objavljeno: 10.10.17 u 13:56

Fudbaleri Sirije poraženi su od Australije nakon produžetka u meču 4. runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 2:1, čime su ostali bez prilike da se bore za odlazak u Rusiju.

Uspeli su Sirijci, koju već šest i po godina potresa građanski rat, da se domognu četvrte runde kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2018. godine, gde su za rivala imali Australiju.

Na domaćem terenu uspeli su sedam minuta pre kraja da neutrališu preko Al Sume gol Kruza, da bi u revanši već posle šest minuta vodili 1:0.

U 13. Kejhil je izjednačio, i 1:1 ostalo je do kraja 90. minuta, pa su usledili produžeci.

I na samom početku – šok. Al Maovas dobio je crveni karton, ostala je Sirija sa 10 igrača. Usledila je grčevita borba za odlazak na penale… kada je Kejhil, u 109. minutu, pogodio za 2:1 i srušio nadu da mogu do čuda.