0

KVALIFIKACIJE ZA SP: Francuzi i Portugalci overili vizu za Rusiju, Robenova dva gola za oproštaj od ‘Oranja’ (VIDEO)

Objavljeno: 10.10.17 u 22:58

Reklo bi se potpuno očekivali poslednjeg dana kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, a direktan plasman su obezbedili Portugalija i Francuska.

U grupi A videli smo očekivane rezultate, iako se verovalo da će Francuska daleko lakše stići do pobede nad Belorusijom i prvog mesta u grupi. ‘Petlovi’ su do 27. minuta jalovo napadali, a onda je najpre Grizman slomio otpor gostiju, a zatim i Žiru šest minuta kasnije duplirao vođstvo.

Ipak, Belorusi se nisu predali i minut pre kraja su preko Saroke smanjili na 2:1, nakon čega su Francuzi kroz celo drugo poluvreme jurili novi gol za dva prednosti. Nisu ga dostigli, ali im je i to bilo dovoljno za prvo mesto i direktan plasman u Rusiju.

U derbiju ove grupe Holandija je u Amsterdamu dočekala Švedsku i jurila pobedu od sedam golova, ali je naravno, nije dostigla.

Ipak, Arjen Roben je sa dva gola uspeo da se od nacionalnog dresa oprosti u velikom stilu, a to mu je omogućila i publika koja je sa puno emocija u većem delu meča skandirala njegovo ime. Velikan svetskog fudbala više neće igrati u narandžastom dresu.

Ipak, derbi večeri igrao se u Lisabonu. Tamo je šampion Evrope Portugalija dočekao Švajcarsku, koja je jedina imala 9/9 u dosadašnjem toku kvalifikacija, ali i pored toga će kroz baraž morati do Rusije.

Portugalci su bili apsolutno dominantni večeras na ‘La Lužu’ i slavili su sa 2:0. Najpre je u 41. minutu Đuru postigao nesrećan autogol, da bi tačku na pobedu domaćina stavio Andre Silva u 57. minutu.

(Izvor: youtube / Football-Show)