1
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Zadar pred Partizan slavio tamo gde crno-beli nisu mogli (VIDEO)

Objavljeno: 09.10.17 u 20:07

U poslednjem meču 3. kola ABA j.t.d. lige Zadar je ostvario trijumf rezultatom 85:80 uoči dolaska Partizana na noge.

Zadar je malo bolje otvorio utakmicu i u efikasnoj prvoj četvrtini stekao blagu prednost, ali su je domaći neutralisali do kraja poluvremena.

U trećoj deonici MZT je imao nekoliko prilika da meč usmeri u svoju korist, ali su Zadrani uspeli da odole i u finišu prelome meč u svoju korist, iako su domaći pretili da naprave novi preokret nošeni Juretom Lalićem.

Ipak je hrvatski tim uspeo da dođe do velike pobede u gostima, a upravo Lalić je bio najefikasniji u taboru domaćina sa 23 poena, dok je Garsija imao 15, a Damjan Stojanovski 11 poena.

U pobedničkom sastavu Nouls je imao 25 poena čime je bio najefikasniji igrač utakmice, dok je Brzoja ubacio 16 koševa.