0

KVALFIKACIJE ZA SP: Poljska na korak od ‘ruske vize’, Česi pobedama žele da završe takmičenje (VIDEO)

Objavljeno: 05.10.17 u 20:10

U grupama ‘H’ i ‘B’ odigran je po meč 9. kola evropske zone kvalfikacija, a jedan učesnik je blizu Mondijala, to je selekcija Poljske.

Poljaci su u Jerevanu sa 6:1 demolirali Jermeniju i sada ih samo bod,a možda i nijedan deli do overe plasmana na Mondijal u Rusiji. Naime, Poljaci u poslednjem kolu dočekuju Crnu Goru, a u slučaju remija ‘sokolova’ sa Danskom u Podgorici, Levandovski i drugari bi već večeras ‘overili rusku vizu’.

Jermene je načeo Grosicki golom u 2. minutu posle sjajne kontre koju je povukao APišček. U 28. minutu Levandovski je postigao prvi od svoja tri gola iz slobodnog udarca. Samo sedam minuta kasnije napadač Bajerna je posle indirekta probio 11 igrača Jermenije. Domaćin je do počasnog gola stigao u 39.minutu preko Hambardžumjana. Seriju golova Poljske u drugom poluvrmenu je nastavio Blaščikovski u 58. minutu, Levandovski je het-trik kompletirao u 64. minutu, da bi tačku na Jermene stavio Volski u 89. minutu.

Češka je u mečiu bez rezultatskog značaja u Bakuu pobedila Azerbejdžan sa 2:1. Strelci za ‘knedličke’ bili su Kopić u 35.minutu i Barak u 66, dok je počasni gol za Azere postigao Izmailov iz penala u 55.minutu. Češka bi u poslednjem kolu protiv San Marina mogla da overi utešno treće mesto.