0

PREMIJER LIGA: Arsenal se zahuktava pred Zvezdu (VIDEO)

Objavljeno: 01.10.17 u 15:09

Fudbaleri Arsenala su u sve boljoj formi, te su u poslednjih šest mečeva čak pet puta slavili i igrali 0:0 u gradskom derbiju protiv Čelsija.

Danas je danak platila ekipa Brajtona. Četa Arsena Vengera slavila je sa 2:0 i sada sa 13 osvojenih bodova zauzima peto mesto na tabeli. Od samog starta Arsenal je krenuo ofanzivno i već u 2. minutu je Lakazet pogodio stativu. U 16. minutu ‘tobdžije’ su povele sa 1:0. Strelac gola bio je Monreal. Do kraja prvog dela igre videli smo još dve šane, po jednu sa obe strane. Prvo je Marč fenomenlnim udarcem pogodio stativu, dok je šut Remzija odbranio golman gostiju Rajan.

Drugo poluvreme je počelo golom Ivobija. Aleksis Sančez je petom uposlio Nigerijca, a ovom je ostao lakši deo posla – 2:0. Do kraja utakmice Sančez je imao priliku da uveća prednost Arsenala, ali je zamalo bio neprecizan.

U Premijer ligi sada sledi dvonedeljna pauza zbog utakmica reprezentacija, a potom četa Arsena Vengera gostuje Votfordu, pa leti za Beograd na megdan Zvezdi.