0

BUNDESLIGA: Nova pobeda ‘milionera’, Ajntraht može i sa igračem manje (VIDEO)

Objavljeno: 30.09.17 u 17:50

U 7. kolu Bundeslige Borusija je nastavila seruju i sada ima četiri pobede u nizu, što je sigurno zadržava na liderskoj poziciji do skoro polovine oktobra.

Poraz od Reala u Ligi šampiona nije uzdrmao Borusiju. ‘Milioneri’ su kao gosti savladali Augzburg 2:1. Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri pogotka. Gosti su poveli već u 4. minutu kada je posle kornera Jarmolenko postigao gol petom. Domaćin je uspeo da izjednači sedam minuta kasnije preko Kaubija, ali je u 23. minutu Borusiju ponovo do prednosti doveo Kagava evrogolom. Tim iz Dortmunda je mogao i do veće prednosti, ali je Obamejang promašio penal, to jest želeo je da ponizi golmana Augzburga, ali je obrukao sebe.

Ajntraht je na svom terenu sa 2:1 bio bolji od Štutgarta. ‘Crveni orlovi’ su poveli golom Rebića u 42. minutu. Terode je ‘švabama’ doneo izjednačenje, ali je Haler u 94. minutu doveo do usijanja Komercbank arenu – 2:1. Domaćin je od 64. minuta igrao sa igračem manje,jer je isključen Falet. Ceo meč za Ajntraht odigrao je Mijat Gaćinović, dok je Slobodan Medojević ušao sa klupe.

Borusija iz Menhengladbaha je sa 2:1 savladala Hanover. Domaćin je poveo golom Gintera u 67. minutu, iskusni Harnik je vratio Hanover u igru, da bi Azar iz penala doneo sva tri boda klubu iz Menhengladbaha.