0

Odigrano je prvih 12 utakmica 2. kola Lige Evrope.

LIGA EVROPE: Arsenal protutnjao kroz Borisov iznenađenje u Bilbau (VIDEO)

Objavljeno: 28.09.17 u 21:46

Crvena zvezda je u Kelnu ostvarila bitnu pobedu, a u oviru iste grupe fudbaleri Arsenala opravdali su ulogu favorita i ubedljivo su savladali beloruski Bate Borisov rezultatom 4:2.

Prvo je nakon odlične akcije Vilšir proigrao Volkota za 1:0 u devetom minutu, a onda je isti igrač u 22. minutu ponovo zatresao mrežu Belorusa. Samo tri minuta kasnije, korner za Arsenal, a najbolje se u kaznenom prostoru beloruske ekipe snalazi Rob Holding. Ivanić je u 28. minutu smanji rezultat na asistenciju Riosa, ali je Žiru početkom drugog poluvremena postigao gol iz penala i tako rešio pitanje pobednika. Gordejčuk je u 67. minutu postigao utešni gol za šampiona Belorusije. Do kraja je tempo utakmice opao, Arsenal je posao rutinski priveo kraju, te su zasluženo upisali nova tri boda.

Veliko iznenađenje se desilo u Bilbau gde je ukrajinska Zorija savladala Baskijce rezultatom 1:0. Jedini strelac na meču bio je Karatin u 26. minutu. U okviru iste grupe, švedski Estersund je savladao nemačku Hertu minimalnim rezultatom 1:0 i tako ostvario i drugu pobedu u grupi. Strelac za najprijatnije iznenađenje Lige Evrope bio je Nuri u 23. minutu.

Lacio je u Grupi K otpisao Zulte Varegem pogocima Felipea Kaiseda u 19. i Čira Imobila u 90. minutu, dok su fudbaleri Nice rutinski savladali Vitese rezultatom 3:0.